Vzw De Ouders: een uitgebreid oudernetwerk

Door:vzw De ouders
Vzw De Ouders: een uitgebreid oudernetwerk
Toen Ann, Huguette en Wendelien elkaar via Onafhankelijk Leven ontmoetten, raakten ze aan de praat over hun kinderen met een beperking. Ze wisselden allerlei handige tips uit. Zo ontstond het idee om een informatieve site én een oudernetwerk op te richten, een plek waar ouders van kinderen met een beperking elkaar met raad en daad kunnen bijstaan.

“Elk van onze kinderen heeft een ander type beperking. En toch voelen we ons alle drie met elkaar verbonden. Verbonden door onze bijzondere kinderen. Verbonden door de vaak eenzame zoektocht die we elk apart hebben gevoerd. Verbonden door een kracht om samen een vernieuwend initiatief op poten te zetten. Met ons netwerk willen we alle ouders van kinderen met een beperking verbinden ongeacht de beperking die ze hebben. Op onze site bundelen we dan weer een karrenvracht aan informatie over toffe organisaties, praktische hulpmiddelen, leuke activiteiten, vernieuwende therapieën, boeiende boeken, medische info,…”

 

“ We vormen een netwerk van ouders voor ouders. Je kan er in vertrouwen raad vragen en ervaringen uitwisselen. Daarom laten we enkel (groot)ouders, broers, zussen toe in onze groep. Verzorgden, therapeuten,… kunnen wel op onze website terecht. Die vullen we namelijk continu aan met informatie die we zelf maar vooral ook via ons oudernetwerk verzamelen. Zo hebben we een website gecreëerd die niet alleen voor ouders maar ook voor professionelen heel waardevol is.”

 

Een aparte wereld

Een kind met een beperking betekent een hele omwenteling voor het gezin. Een droom die aan diggelen spat. Plots word je geconfronteerd met de harde realiteit en stap je zonder dat je het wil het onbekende in. Een wereld vaak van gegoochel met medische termen, van allerhande behandelingen, van een karrenvracht aan hulpmiddelen, van een strak tijdschema, van een ander gezinsleven met vaak een gebrek aan privacy.

“Wij gaan niet op zoek naar de oorzaak of het waarom. Daar hebben we de kennis niet voor. Onze groep vormt evenmin een klaagmuur. Daar verspillen we onze energie niet aan. Wel willen we met een positieve blik samen stap voor stap op weg gaan naar een bijzonder leven middenin ónze samenleving.”

 

Elkaar informeren en versterken.

“ We stellen vast dat er in Vlaanderen een grote behoefte was aan ons oudernetwerk. Uit de duizenden vragen die al op ons netwerk werden ‘gepost’ blijkt deze hoge nood aan informatie. De tips die ouders elkaar geven, maken voor sommige ouders een wereld van verschil. Dit merken we uit de talrijke positieve reacties van ouders. Zo zetten de praktische tips de ouders op weg naar de juiste oplossing voor hun kind. Dit kan gaan om kleine zaken zoals tips bij het structureren van een dagindeling of tips bij de praktische organisatie van maaltijden. Soms ook om cruciale tips die ouders financieel een stap vooruit helpen. Thema’s hier zijn bv. de aanvraag van bepaalde woningaanpassingen of de aanvraag van een zorgbudget. Daarnaast voelen we ook dat ouders elkaar versterken door hun verhalen te delen. Ouders putten hieruit moed. Er ontstaan zelfs heuse vriendschappen tussen ouders die elkaar zonder het netwerk nooit ontmoet zouden hebben. Dat we geen onderscheid maken tussen de types beperkingen is de grote kracht van ons oudernetwerk. We bereiken ouders van over heel Vlaanderen en zelfs verder. Zo ontstaat een mooie uitwisseling aan informatie. Soms zijn mensen nog al te vaak afhankelijk van de info die in hun regio voor handen is. Een brede uitwisseling vergroot de kans dat je voor jouw kind net die specifieke oplossing vindt waarnaar je zo lang op zoek was… “

 

Mijn kind, bijzonder kind: dé plek van ouders voor ouders

Ondertussen zijn we al met meer dan 900 bijzondere mama’s en papa’s in onze groep ‘Mijn kind, bijzonder kind.’  Want stuk voor stuk zijn ook wij bijzonder omdat we met een hart vol liefde de zorg opnemen voor onze kinderen. Gewoon omdat zij bijzonder zijn. ”

Wil je ook lid worden van het oudernetwerk? Surf dan naar de gesloten Facebookgroep van “De Ouders mijn kind, bijzonder kind.” Beantwoord de drie vraagjes en word zo lid.

Reacties
Wees de eerste om te reageren...
Laat een reactie achter
$('head').append('');
Door het gebruiken van onze website, ga je akkoord met het gebruik van cookies om onze website te verbeteren. Dit bericht verbergen Meer over cookies »